Через відсутність фінансування київські школи залишаться без охорони
З нового навчального року в столичних школах знімається державна охорона через відсутність фінансування з міського бюджету на її утримання.
Про це повідомив секретар Постійної комісії Київради з питань освіти і науки Олексій Давиденко, передає УНІАН.
«З 1 вересня знімають державну охорону і ні в одній школі 1 вересня, ні в одному районі міста державної охорони на дверях не буде. Знову все повертається до бабусь-вахтерш. Немає грошей. У міському бюджеті гроші на охорону з вересня місяця не передбачені», - сказав Давиденко.
«Відповідно бабусі-вахтерши до 2-3 годин дня сидять, а після цього - групи продльонки, хто охоронятиме до 6 вечора, поки батьки не прийдуть забирати своїх дітей? - Ніхто!», - акцентував він.
Давиденко повідомив, що впродовж останнього тижня він, як депутат Київради, відвідує столичні школи в плані ознайомлення з ходом підготовки до початку навчального року, і висловив незадоволення ситуацією.
Зокрема, він також повідомив, що у всіх школах Києва не працюватимуть питні фонтанчики. За словами Давиденка, в даній ситуації винувато Головне управління освіти і науки КМДА, яке не перерахувало гроші компанії, яка обслуговує ці фонтанчики в школах.
Депутат нагадав, що кілька років тому, згідно міській програмі, затвердженій міськрадою, у всіх школах столиці були встановлені спеціальні фонтанчики, щоб діти пили чисту воду. «Система фонтанчиків приєднана до звичайного централізованого водопостачання, але там встановлені дуже серйозні фільтри, які очищають воду», - пояснив він.
«На сьогоднішній день по всьому місту фонтанчики опечатані, тому що забули поміняти фільтри, які очищають воду. І 1 вересня всі питні фонтанчики, а в кожній школі більше 20 фонтанчиків встановлено, всі вони будуть опечатані», - розповів Давиденко, додавши, що тепер діти вимушені будуть, прийшовши в школу, пити «технічну воду» з кранів в туалетах. Як варіант, відзначив він, класні керівники на перших же зборах пропонуватимуть батькам зібрати гроші на яку-небудь бутеліровану воду в класи.
«А це додаткові витрати батькам, які крім цього здають кожен місяць гроші на все що можна», - підкреслив депутат.
Давиденко розкритикував роботу Головного управління освіти і науки КМДА, яке за останній місяць, за його словами, «палець об палець не вдарило», щоб щось змінити для поліпшення ситуації. Питання про роботу управління депутат також планує підняти і на найближчому засіданні профільної комісії щодо освіти.
26.08.2009 18:16
|