Головна » 2010 » Лютий » 13 » Освітні зміни або реальність виконання передвиборчих обіцянок
Освітні зміни або реальність виконання передвиборчих обіцянок
20:34:24

Освітні зміни або реальність виконання передвиборчих обіцянок

   Можна з упевненістю сказати, що більшість обіцянок В. Януковича, як новообраного президента залишаться словами. І справа не тільки в небажанні їх виконати або відсутності політичної волі.

  Часто, сказане Віктором Януковичем, нездійсненно з цілком об'єктивних причин. Багато обіцянок взагалі не відносяться до компетенції президента або навіть Кабінету міністрів, і їх виконання залежить ще від волі парламенту, а в окремих випадках - від волі народу.

  Інші вимагають такого фінансування, яке український бюджет не зможе собі дозволити найближчі років двадцять, або час їх виконання об'єктивно не вкладається в один президентський термін. Решта залежать від стількох "якщо", що спрогнозувати результат не візьметься жоден експерт. Але саме за ці обіцянки Віктор Янукович став президентом, а отже, саме цього чекають від нього виборці:

  • 1. Збільшення кількості бюджетних місць в державних вузах до 75%.
  • 2. Протягом 10 років хоча б три українських університету мають увійти у світовий рейтинг 500 кращих вузів світу.
  • 3. Відмова від системи обов'язкового зовнішнього тестування при вступі до вузів.
  • 4. Можливість випускників, які закінчили школу до 2009 року, вступати до вузів за шкільними атестатами.
  • 5. Зменшення показника наповнюваності шкільних класів, що збереже близько 2000 сільських шкіл.
  • 6. Відродження великої кількості державних дитячих спортивних шкіл, дитячо-юнацьких центрів, гуртків туризму, моделювання і т.д.
  • 7. Повернення до десятирічного терміну навчання у школах.

  У питаннях освіти Віктор Федорович часто суперечливий. З одного боку, він обіцяє відмовитися від обов'язкового зовнішнього тестування, з іншого - дати можливість "старим" випускникам вступати до вузів за атестатами.

  Але якщо тестування буде скасовано, друга обіцянка просто втрачає сенс. Навіть якщо новий президент зважиться скасувати тести, то явно не в цьому році - експерти кажуть, що за три місяці до закінчення навчального року зробити це фізично неможливо.

  Більш того, це викличе серйозне соціальне напруження - батьки та діти, які готувалися по одній системі, змушені будуть буквально за лічені дні шукати "блат у вузах".

  У цілому скасування тестування - це в першу чергу хабар ректорам вузів, і про випускників тут найменше хтось думає.

  Що стосується повернення в загальноосвітніх школи десятирічки, ця ідея в минулому році виношувалася багатьма політиками. Аргументи були прості - демографічна ситуація не дозволяє нам витрачати на освіту стільки часу.

  Звичайно, цей меседж сподобався багатьом, особливо на тлі розмов про унікальну радянську освіту.

  Однак економіка свідчить про інше - один рік навчання дає додатково 4% валового національного продукту для держави. Та й перейти ось так відразу на десять років навчання не вдасться, особливо якщо згадати, що доведеться звільнити як мінімум 10% вчителів.

  Ще один цікавий момент - входження українських вузів до числа 500 провідних у світі. Справа в тому, що присутність в подібних рейтингах обумовлена не тільки рівнем освіти, але і науковим потенціалом вузу. Однак у найближчі роки розраховувати на зростання науки в українських альма-матер не варто - для цього потрібні час і серйозні фінансові ресурси, яких у нашої держави зараз немає.

Джерело: www.osvita.ua


Переглядів: 471 | Додав: Ю_Тригубець | Теги: освітні зміни, Янукович, освіта, обіцянки | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]