Головна » 2010 » Лютий » 7 » Студенти: «Нас валять, щоб не дати стипендію»
Студенти: «Нас валять, щоб не дати стипендію»
11:58:10

Студенти: «Нас валять, щоб не дати стипендію»

  Студенти скаржаться, що викладачі спеціально "ріжуть" оцінки на іспитах, щоб вуз не платив стипендію.

 Студенти скаржаться, що викладачі спеціально "ріжуть" оцінки на іспитах, щоб вуз не платив стипендію. Зимова сесія стала для багатьох студентів шоком. Вони запевняють, що викладачі відкрито занижують оцінки, причому справа не в бажанні вибити хабарі, а нібито в.. необхідності скоротити кількість одержуючих стипендії. Чиновники Міносвіти розпорядження валити студентів заперечують.
   ГРОШЕЙ НЕМАЄ? «Наш викладач не приховує, що дана неофіційна рознарядка: у групі не більше 10 чоловік можуть отримувати стипендії, мовляв, із-за проблем з фінансуванням», — говорить студентка Інна з Херсона. Схожа ситуація і в інших регіонах — Тернополі, Луганську. Трохи легше — в столиці. «У нас здають, як здавали. Хіба що стипендія виявилася менше, ніж зазвичай. Говорять, не проіндексували щось», — говорить столичний студент Олександр Шапочка.
  «Загострилася ситуація в цю сесію. Той рік ми платили студентам із стипендіальних фондів, а ті суми зароблені до кризи. Гроші закінчилися. При незатвердженому бюджеті фінансування чекати нізвідки, — неофіційно говорить викладач Херсонського НТУ, заперечуючи проте, що вчителі зовсім вже упереджені. — Зараз просто строго оцінюємо знання. Якщо людина «плаває» — рятівний круг не кидаємо, а якщо знає добре, не «топимо». «Уряд скоротив вузам фінансування на 30—40%, — неоголошуючи підтверджують в тернопільському вузі і показують документ з сумами недостач (лист МОН, де вказано, що на все — стипендії, їх індексації, комунальні послуги, — не вистачає мінімум 200 млн грн.). — Ось і доводиться «фільтрувати» успішність, щоб вона не перевищувала 60%. А то і надбавок позбавлять, а це 50% зарплат. На ставку до 1000 грн. не проживеш».
  БЕЗ ПРОБЛЕМ? Офіційно ніхто не визнає труднощів. «Все це нісенітниця. Проблем з успішністю і виплатою стипендій немає. Є трудність із затримками проплат із-за Держказначейства. Ми вирішуємо це», — говорить Володимир Кравец, ректор Тернопільського педуніверситету. «Щомісячно наш вуз виплачує 6—7 млн грн. на стипендії. Добре, що ми заробляємо на науці і міжнародних договорах.На 2010-ий МОН грошей доки не давав, але ми викручуємося. А в регіонах ми чули про практику штучного формування успішності. В потужних вузів можуть бути проблеми з виплатою стипендій вже навесні, а в регіонах за рахунок чого платити вже зараз, якщо основний дохід з бюджету?» — говорить Максим Луцький, перший проректор НАУ.
  У Міносвіти скорочення фінансування заперечують. «Гроші в учбові заклади за січень 2010 року прийшли, всі соціальні статті ми профінансували», — говорить Анастасія Клюковськая, керівник прес-служби МОН. Зокрема, на стипендії виділено 414,6 млн грн. Що стосується упередженого відношення викладачів до студентів, Клюковськая відзначила, що МОН перевірить всі скарги.


Христина Коновалова

Джерело: Газета "Сегодня":www.segodnya.ua


Категорія: Вища освіта | Переглядів: 562 | Додав: Ю_Тригубець | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]