Головна » 2009 » Вересень » 9 » За останні 10 років захворюваність школярів зросла на 26,8%
За останні 10 років захворюваність школярів зросла на 26,8%
08:04:19

За останні 10 років захворюваність школярів зросла на 26,8%

Із першого по дев'ятий класи зниження гостроти зору зростає в 1,5 рази, порушення постави - у 1,5 рази, поширеність хвороб органів травлення - у 1,5 рази, хвороб ендокринної системи - у 2,6 рази

Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Терехов з посиланням на дослідження Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. За його словами, у першому класі 30% дітей має хронічну патологію, у п'ятому - 50%, у дев'ятому - 64%.

Причинами таких факторів, на думку спеціалістів, є умови навчального середовища учнів. Гігієнічна оцінка навантаження та організації навчально-виховного процесу виявила, що воно на 1-3 години перевищує допустимі норми. При цьому, на погляд фахівців, не враховуються ступінь складності предметів, не відбувається чергування уроків з основних предметів з уроками динамічного змісту. Хронічна втома і перевтома призводить спочатку до функціональних розладів підростаючого і чутливого організму дитини, а згодом - і до виникнення хвороби, у тому числі соматичної.

Під час проведення досліджень способу життя школяра в залежності від віку, встановлено, що затрати часу на підготовку домашнього завдання перевищують санітарні норми у молодшій школі на 58,9%, середній - на 28,3%, старшій - на 17%. Тривалість відпочинку дитини нижча від гігієнічних рекомендацій на 67,7%, 54,2% та 25,1% відповідно. Аналогічним чином, меншим від гігієнічних рекомендацій є перебування дитини на свіжому повітрі (включаючи дорогу в школу та зі школи) - на 82% у молодшій школі та на 53% у старшій.

Як зазначив Ігор Терехов, однією із проблем у Харкові є забезпечення навчальних закладів медичними працівниками. "Кількість лікарів в школах за штатним розкладом складає 69, зайнято посад - 65. Більшість із них працюють за сумісництвом, третина лікарів - пенсійного віку. Понад третини міських і більше половини сільських шкіл не забезпечені шкільними лікарями. Забезпеченість медичними працівниками середньої ланки складає відповідно 15% у міських школах і 82% - у сільських", - повідомив Ігор Терехов.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, кожна дитина, яка навчається в школі, повинна один раз на рік пройти медогляд.

По матеріалам: Освіта.ua
Дата публікації: 09.09.2009

Категорія: Школа | Переглядів: 543 | Додав: olena | Теги: медичні сестри, лікарі, школа, охорона здоров'я, школярі | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]